Lugupeetud viiuliõpetajad ning õppivad viiulimängijad!

Eesti Suzuki Ühing korraldab 2013-2014 õa. Suzuki metoodika I astme algõpetuse kursuse viiuliõpetajatele. Suzuki meetod pärineb Jaapanist ja on välja töötatud Shinichi Suzuki poolt.Meetod toimib samal põhimõttel, kuidas laps oma emakeele omandab. Esmalt toimub õppimine kuulmise ja matkimise järgi. Töö toimub kolmnurgas laps – lapsevanem – õpetaja.

Igal lapsel on oma individuaalne arengu tempo. Õppimist alustatakse väikeste lastega alates neljandast eluaastast. Vajalik on lapse oma soov ja tahe ning õppimise alustamiseks katseid ei ole.
Kursus kestab kaks aastat: 2013 – 2015. Kursus lõppeb eksamiga, arvatav lõpueksami aeg on august 2015. Eksamit hindab rahvusvaheline komisjon. Eksami sooritamisel saab õpetaja rahvusvaheliselt tunnustatud Suzuki metoodika I astme viiuliõpetaja tunnistuse, mis annab võimaluse töötada kõikides Euroopa riikides Suzuki metoodika õpetajana. Kursuse lõpetanu saab jätkata õpinguid järgmise taseme kursusel.

Kursusel saab osaleda 12 õpetajat. Osaleja võtab osa kõikidest nädalavahetustest, osaleb suvekursustel, teeb õpilastega tunde, külastab ning vaatleb teiste õpetajate tunde. Kursusel saab põhjaliku ülevaate Suzuki metoodikast, pillimängu algõpetusest ja kogu suzukimaailma töökorraldusest. Vastavalt rahvusvaheliste Suzuki metodika reeglitele peab iga kursusel osaleja astuma ka kohaliku ühingu liikmeks.

Kursuse maksumus ühe nädalavahetuse kohta on 70 euri (ühe koolituspäeva maksumus on 35 euri), kokku on kahe aasta maksumus 700 eurot. Osalustasu maksmine toimub soovi korral mitmes osas.

Kursust viivad läbi Rootsi Suzuki Ühingu president Sven Sjögren ja Eesti Suzuki Ühingu Suzuki metoodika koolitaja Karmen Kääramees.

Kursused toimuvad Tallinnas ja Sauel.

Ajakava aastal 2013 – 2014:

  • 5. – 6. oktoober: sissejuhatav kursus, filosoofia
  • 30. november – 1. detsember: metoodika, tundide vaatlemine
  • 3. – 5. jaanuar metoodika, erialatunnid, tundide vaatlemine
  • 25. – 27. aprill: metoodika, tundide vaatlemine, grupitunnid
  • 7. – 9. juuni: eriala- ja grupitunnid, metoodika

Palun anda teada oma osalemise soovist hiljemalt 1. oktoobriks aadressil

karmen.kaaramees@gmail.com
Eesti Suzuki Ühingu nimel
Karmen Kääramees
rohkem infot Suzuki metoodika kohta võib leida http://www.suzukimuusika.ee ja
http://www.europeansuzuki.org

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s