Muusikapäev

Kuula salvestust Ansambel Viiulikeeled Vikerraadios

Muusikapäeva hommik algas VHK Suzuki ansambli Viiulikeeled liikmetele kell 8.35 Vikkerraadios. Maria Ridbeck, Emma Kutman, Carolin Alas, Arpad Kääramees ja mina saime olla osalised saate tegemisel. Mängisime pilli ja ajasime juttu. Kui saade oli läbi, pakkisime pillid. Raadiomajast väljudes küsis üks vastutulija meie käest, kas need olime meie, kes just äsja Vikkerraadios viiulit mängisid?. Ta oli kuulanud meid autos ja talle väga meeldis. Olime ise ka nii elevil ja vastutulija meeldiv kommentaar lisas sellele veel vürtsi! Muusikapäev oli alanud toredalt!

Kell 13.30 olime juba kõigi ansambli liikmetega esinemas Omnivas.
Omniva peakontori suur trepihall Pallasti tänaval on eriline koht esinemiseks. Ruumil on kõrgust peaaegu nagu Jaani kirikul, aga esinejad ei ole mitte põrandal, vaid poole ruumi kõrgusel trepi lavatsil. Poole tunnisel kontserdil esitasime lugusid klassikutelt, aga kõlas ka erinevate rahvaste kaasaegne- ja rahvamuusika. Kuulajad oli umbes 100 inimest ja vastuvõtt väga soe.

Järgmiseks kontserdipaigaks oli Jaani kirik. Kontsert algas kell 15.00. Esinesime sama kavaga, mis Omnivas. Kontsert läks tõesti hästi. Viiulilapsed olid väga tublid! Kuulajaid enam keegi kokku lugeda ei jõudnud. Publiku vastuvõtt oli veel soojem. Saali vaadates peegeldus inimeste nägudelt rõõm. Inimesed tulid pärast kontserti tänama. Ja tänajaid oli palju. Üks vene muusik ütles, et see oli tema kõige kaunim muusikapäeva elamus! Keegi kuulaja oli tahtnud kuulata Ellerheina kontserti ja sattus kogemata meie kontserdi ajaks kirikusse. Ta ütles, et meie kontsert oli talle suureks elamuseks. Oli inimesi, kes küsisid millal meil järgmine kontsert toimub. Keegi küsis üle mõne loo nime. Keegi tõi lastele šokolaadi. Rafaello poolt anti esinejatele komme ja Omnivast toodi šokolaadi tahvlid. Vahva!

Tore ja uhke oli olla osaline muusikapäeva kontserditel.
Rõõmsad ja õnnelikud olime meie esinejatena ja tundus, et ka kuulajad rõõmustasid! Midagi ilusat sündis sel päeval muusika kaudu inimestesse. Hea, et meil on muusika ja muusika õppimise võimalused! Nii saame kaunima südame!

Karmen Kääramees

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s