S. Suzuki sünniaastapäeva tähistamine Vilniuses

Juba neljandat.aastat järjest​ ​kogunesid Suzuki klaveriõpilased Eestist, Soomest, Lätist​, ​Šveitsist ja Leedust selleks, et ainult ühepäevase õpikoja jooksul kohtuda õpetajatega ja õpilastega ülalmainitud maadest ning loomulikult koos musitseerida.
Selle aasta 14. oktoobril said Suzuki õpilased ja õpetajad kokku Leedu pealinnas Vilniuses.
Tänavuse ürituse toimumispaik asus Vilniuse kesklinnas, salongis “Piano”.
Ehitises oli ühendatud ajalooline renoveeritud hoone ning juurdeehitusena modernne konverentsikeskus. Hoonetes oli sisustatud kolm ruumi klaveri rühmatundideks.
Eriliselt suurejooneline võimalus oli osaleda klaveri rühmatunnis saalis, kus õpilased said valida mängimiseks seitsme uue tiibklaveri vahel. Tavapäraselt mahtus päeva ka rütmika õpituba ja loeng lapsevanematele.
Õpituba lõppes kontserdiga, kus esinejate kasutuses oli kuus ülihead uut pianiinot. Kontserdil kõlasid klaveripalad 1.-5. Suzukivihikutest.
Eriliseks tegi õpikoja ka Leedu Suzuki tšelloõpilaste ning viiuliõpilaste orkestri osalemine Valdas Povilaitise juhendamisel.
Just orkestriga koosmängu hindasid Eestist osalenud klaveriõpilased kõige vahvamaks kogemuseks​, ​​k​uid väiksematelegi osalejatele oli kokkumäng suurepäraste Suzuki klaveriõpetajate juhendamisel elamuseks omaette ning kahtlemata innustavaks kogemuseks veel pikaks ajaks.
Kontserdi järel maiustati ühiselt sünnipäevatordiga.
Vilniuse õpikojas õpetasid Michelle Post Šveitsist, Kristiine Ravina ja Tamara Gzibovska Lätist, Janne Vasser ja Sirje Subbe-Tamm Eestist ning Deja Austkalnyte ja Sabina Kalibataite Leedust.
Sabina koos kohaliku Suzuki kogukonnaga oli ka selle suurejoonelise õpikoja organisaator.
Rühmatunnid ja esinemine suurepärastel klaveritel jääb tänavuaastase sünniaastapäeva pidustuse märksõnaks.
Kohtumiseni järgmisel aastal Šveitsis, seekord juba maikuus. Lähemat infot saab klaveriõpetajatelt​.

Sirje Subbe-Tamm
klaveriõpetajate nimel

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s