Marja-Leena Mäkila (Soome) sissejuhatav koolitus ja meistriklass „Suzuki meetod flöödiõpetuses“

20. jaanuaril 2018 kell 12.30 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis
Marja-Leena Mäkila (Soome)
sissejuhatav koolitus ja meistriklass
„Suzuki meetod flöödiõpetuses“

Oodatud on flöödiõpetajad ja flööditudengid. Soovitav on kaasa võtta oma pill. Uksed on avatud ka teiste erialade muusikutele, õpetajatele ja õpilastele.
Koolituse ajakava ning käsitletavad teemad:
12.30 Suzuki meetodi väljaarendamine (S. Suzuki ja T. Takahashi), grupi- ja individuaalsed näidistunnid õpilaste Magda ja Seelaga. Vaheaeg. 15.00 – 18.30 Suzuki filosoofia, Suzuki ja tavameetodi vahelised erinevused, “Suzuki maja”, Suzuki mõisted: samm, õpetamise kohad, tonalisatsioon. Eelinstrumendi sammud, 1-5 pala esimesest Suzuki vihikust, Suzuki meetodi elementide kasutamisvõimalusi igapäevatöös, Suzuki õpetajate koolitus, küsimused ja vestlusring. Koolitus toimub inglise keeles (vajadusel tõlkega).
Koolitus on Eesti Suzuki Ühingu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia interpretatsioonipedagoogika instituudi ja Eesti Flöödiühingu koostööprojekt.
Väljapaistev ja teenekas Soome flöödiõpetaja ning Soome flöödiühingu auliige Marja-Leena Mäkila on õppinud Suzuki meetodil flööti nii Jaapanis kui Euroopas. Tema õpetajateks on olnud Suzuki flöödimeetodi väljatöötaja Tosio Takahashi ning Sara Hanley ja Rebecca Paluzzi. Ta on õpetanud Suzuki meetodil flööti üle 30 aasta Kerava ja Käpylä Muusikakoolides töötades. Juba kümme aastat tegutseb ta ka Suzuki flöödiõpetajate koolitajana olles läbi viinud kursusi ning on oodatud ja armastatud juhendaja Soomes, Rootsis, Inglismaal, Poolas, Belgias ja paljudes teistes riikides üle maailma. Marja- Leena Mäkila on ka ise Suzuki lapsevanem ning tema enda lapsed on alustanud pilliõpinguid Suzuki meetodil.
Koolituse osavõtutasu on 30.- eurot. Eesti Flöödiühingu Liidu liikmetele 10.- eurot ning EMTA tudengitele, õppejõududele ja flöödiõpilastele on osalemine tasuta. Osavõtutasu on võimalik tasuda kohapeal enne ürituse algust.
Kursusele registreerimine toimub aadressil jannevasser@gmail.com kuni 19. jaanuarini 2018
Küsimuste tekkides võtke ühendust:
Janne Vasser (Eesti Suzuki Ühing) +372 5210759

Suzuki meetod pärineb Jaapanist ja selle töötas välja Shinichi Suzuki (1898-1998). Alguse sai meetod viiuliõppest, kuid täna õpitakse kogu maailmas selle meetodi järgi ka teisi pille: klaverit, tšellot, kontrabassi, flööti, trompetit, kitarri, harfi, klarnetit jne. Igal lapsel on olemas võime õppida pilli mängima ning kõik sõltub selle võime arendamisest. Samal viisil, nagu lapsed õpivad rääkima oma emakeeles, suudavad nad õppida ka pilli mängima, kui selleks luua toetav keskkond.
Suzuki metoodika põhitõdedeks on: varane algus, õppimine kuulmise kaudu, õppimiskolmnurk laps-lapsevanem-õpetaja, individuaal- ja grupitunnid, metoodiliselt kindlaksmääratud repertuaar.
Suzuki flöödiõpetajate sissejuhatav koolitus jätkub huvi korral 1. astme kursusega, kus on võimalik osaleda kuni 12 õpetajal. Kursus lõpeb eksamiga, mille sooritanu saab ESA (Euroopa Suzuki Ühingu) rahvusvaheliselt tunnustatud Suzuki flöödiõpetaja sertifikaadi, millega saab töötada Suzuki flöödiõpetajana kõikides Euroopa riikides ning jätkata õpinguid juba järgmistel astmetel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s