Muljeid Euroopa Suzuki õpilaste kokkutulekust Itaalias

13.-17. juulini 2022.a. toimus Itaalias Cuneo linnas üheteistkümnes Euroopa suzuki meetodil õppivate laste kokkutulek (European Suzuki Children’s Convention). Eelmisest, 2015. aastal Davosis toimunud kokkutulekust oli möödunud juba 7 aastat!
Viie päeva jooksul toimusid suvekuumas Cuneo linnakeses loengud lapsevanematele, rühmatunnid erinevatele instrumentidele, ühisproovid, orkestritunnid 5.-7. vihiku õpilastele, kontserdid linna erinevates kontserdipaikades ja kauni vanalinna tänavatel. Kokkutuleku lõpetas suur ühiskontsert Cuneo spordihallis.
Lapsi ja vanemaid oli kokku tulnud erinevatest Euroopa riikidest ning ka pilli harjutada sai eri maadest pärit õpetajate käe all. Viiulit õpetasid näiteks Helen Brunner Suurbritanniast, Koen Rens Belgiast, Martin Rüttimann Šveitsist, Christophe Bossuat Prantsusmaalt, Anna Podhajska Poolast, Marianne Rygner Taanist ja mitmed Itaalia õpetajad. Eriti tore oli aga see, et kontrabassiõpetaja oli meie oma Eesti õpetaja Marek Mere.
Nii nagu Suzuki meetodil pilli õppides on suur roll lapsevanemal, oli ka kokkutulekul osalemiseks vaja vanemate entusiasmi. Eestist osales üheksa peret kokku 13 lapsega ja kolm õpetajat. Marek Mere sai end proovile panna rahvusvahelise seltskonna õpetajana, aga õpetajad Sirje Subbe-Tamm ja Riina Lõhmus kogusid toredaid mõtteid ja emotsioone teiste tunde vaadeldes.
Lõppkontserdil kõlasid kõik pillid: viiulid, altviiulid, tšellod, kontrabassid, kitarrid, mandoliinid, harfid, akordionid, klaverid, flöödid ning esinesid ka lauluõpilased, kellest osad olid kohale tulnud lausa Austraaliast. Kontserdi alustuseks kõlas suure ühendorkestri esituses spetsiaalselt kokkutulekuks kirjutatud Francesco Cerrato lugu “Lights in the city” ja lõpetuseks “All’Opera!”.
Kuulajana oli see väga vahva ja südamlik tunne, kui nii väikesed kui suuremad lapsed vastavalt oma oskustele ühiselt musitseerisid. Muusikal on ühendav ja tõstev jõud! Ja sellised kokkutulekud innustavad nii lapsi, vanemaid kui õpetajaid.

Riina Lõhmus, viiuliõpetaja

Loe ka intervjuud lapsevanem Liis Borissenkoga, kes jagab oma muljeid õpikojast ja selleks valmistumisest.